خانه سازی سریع با سازه سبک

باز هم سفری داریم به مقصد سازه سبک فولادی سرد نورد شده، سازه هایی که در استقامت سردمدارند و مدتی است از رقیبانشان پیشی گرفته اند و نامشان را در صدر جدول حک کرده اند. سازه سبک فولادی سرد نورد شده یا همان سازه هایی که به سی اف اس (CFS) مشهورند، دارای کاربرد های عدیده ای هستند که از مهم ترینشان می شود خانه سازی سریع را نام برد و این مورد را برجسته کرد.

خانه سازی سریع دارای گره ای محکم است با سازه سبک فولادی سرد نورد شده.

باری دگر تصمیم داریم پیرامون خانه سازی سریع به بحث بنشینیم و ضرورتش را مجددا یادآور شویم. در نهایت به این نتیجه کلی خواهیم رسید که خانه سازی سریع جز با یکه تازی سازه سبک فولادی سرد نورد شده محقق نخواهد شد.

خانه سازی سریع چه ضرورتی دارد و چرا امروزه امری مهم قلمداد می شود؟

نگاهی گذرا به محیط اطراف کافی است تا به اتفاق تأیید کنیم، جامعه امروز به خانه سازی سریع نیازی مبرهن دارد.

جمعیت جامعه رو به رشد است، سالانه حدود 600 هزار ازدواج صورت می گیرد که نیاز به مسکن را بیش از پیش برجسته می سازد. علاوه بر واحد های مسکونی، نیاز به واحد هایی که نوع کاربری آن ها تجاری، تفریحی و… است به شدت رو به فزونی است از این رو انتظار می رود تمهیداتی در نظر گرفته شود و راهکار هایی ارائه گردد که ساخت واحد ها را سرعت می بخشد. خانه سازی سریع اگر نگوییم مهم ترین نیاز روز جامعه است اما باید اقرار کنیم از آن دست مسائلی است که اگر از نظر دور بماند، آینده را به قهقرا می برند، از این رو تأکید می کنیم خانه سازی سریع مهم است و حائز اهمیت.

اکنون که مُهر تأیید زدیم پایِ اهمیت خانه سازی سریع، لازم است از روش هایی سخن به میان آوریم که نیل به این هدف را برایمان میسر می سازند. در میان تمام شیوه هایی که یکه تاز میدانند، استفاده از سازه سبک فولادی سرد نورد شده اعلا، شاید بهترین گزینه روی میز باشد در ادامه خواهیم گفت چرا.

سازه سبک فولادی سرد نورد شده، نمونه ای تمام عیار

خانه سازی سریع با سازه سبک فولادی سرد نورد شده محقق می شود

اذعان نمودیم به دنبال راه چاره ای هستیم که خانه سازی سریع را برایمان ممکن کند، در میان شیوه هایی که خودنمایی می کنند، استفاده از سازه سبک فولادی سرد نورد شده جایگاهی ویژه دارد. سرعت همان فاکتوری است که با سازه سی اف اس (CFS) عجین شده است، به واقع در خانه سازی سریع که هدف تنها ساخت یک آپارتمان واحد نیست که احداث حجم انبوهی از واحد هاست،

لازم است از مصالحی استفاده شود که مهندسان و دست اندرکاران را یاری می سازد تا در برهه ای کوتاه، سازه را بالا برده و ساخت واحد را به نقطه پایان ببرند، همان رسالتی که بر دوش سازه سبک فولادی سرد نورد شده نهاده شده است از این رو هرجا صحبت از خانه سازی سریع می شود باید بدانیم دست سازه سی اف اس (CFS) بالاست.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments