مصالح نوین

نام مصالح نوین به چشممان تکراری است، بار ها بر در و دیوار شهر دیده ایم که با خطی درشت مزایای استفاده از مصالح نوین را یادآور شده اند و ضرورت بکارگیری چنین مصالحی را فریاد زده اند. اگر سری به انبوه سازان مسکن بزنیم و سراغی بگیریم از آنان که در زمینه ساخت و ساز دستی بر آتش دارند و به عنوان فعالان این عرصه شناخته می شوند، بی تردید نام مصالح نوین را از آن ها خواهیم شنید. سازه سبک فولادی سرد نورد شده یکی از همین مصالح نوین است که به واسطه مزایایش توانسته در این زمینه پرچمدار باشد و حضورش را در نظر همگان برجسته نماید. می گویند استفاده از مصالح نوین اجتناب ناپذیر است می دانید دلیلش چیست؟ آن چه سبب شده استفاده از مصالح نوین که در رأس آن ها سازه سبک فولادی سرد نورد شده قرار گرفته است این چنین بلبشویی به پا کند و قیل و قالی به راه بیندازد، جز سبک بودن و مستحکم بودن چیزی نیست.

آنچه بهترین انواع سازه سبک فولادی سرد نورد شده را طلایه دار صنعت ساختمان می کند

در زمان های نه چندان دور، مصالح ثقیل یکه تاز میدان بودند، ساخت ویلا، شهرک و به زبان ساده ساختمان هایی در حجم انبوه، دردسر بزرگی به نظر می رسید چون هم مصالح سنگین بودند و هم نصب و اجرای سازه ها اگر نگوییم کار حضرت فیل بود اما باید بپذیریم سخت بود و دشوار. صعب بودن اجرای سازه ها، فعالان این عرصه را بر آن داشت تا از مصالحی رو نمایی کنند که به عنوان مصالح نوین، هم وزنی سبک داشتند و هم در کوتاه ترین زمان ممکن نصب و اجرای آن ها مقدور بود. در حضور سازه سبک فولادی سرد نورد شده دیگر بالا بردن حجم انبوهی از ساختمان ها دشوار قلمداد نمی شد، دیگر جابه جا کردن سازه ها آن چنان دشوار نبود که همه مایل باشند از زیرش شانه خالی کنند، حتی نصبش هم با ضایعات عدید توأمان نبود.

آن چه ذکرش ضروری به نظر می رسد این نکته است که سازه سبک فولادی سرد نورد شده و دیگر مصالح سبک به عنوان سازه های خشک شناخته می شوند، به این معنا که می شود در راستای اجرای آن ها گام برداشت بی آن که شاهد ضایعات دست و پاگیر و اضافی باشیم یا روند نصب به نوعی باشد که آزارمان دهد و ما را از اجرای چنین سازه هایی دلزده کند. زمانی که انبوه سازی را نشانه می گیرید و عزمتان را جزم می کنید تا ساختمان هایی در حجم های انبوه رقم بزنید، آنگاه بهترین مخاطب، سازه سبک فولادی سرد نورد شده یا همان سازه سی اف اس (CFS) است که دستش را بالا می گیرد و وعده می دهد در بازه ای کوتاه و در بالاترین کیفیت، این امر را برایتان عملی سازد. از این رو مصالح نوبن، بیش از هر چیز ساختمانی تقدیم می کنند که سبک هستند و مستحکم.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments